Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

czwartek, 12 maja 2016

Nowości kwietnia

W 1922 roku Agata Christie wyruszyła z mężem w podróż, której celem było zebranie materiałów do Wystawy Imperium Brytyjskiego. W ciągu dziesięciu miesięcy odwiedzili m.in. Afrykę Południową, Australię, Nową Zelandię, Hawaje i Kanadę. W trakcie wyprawy pisarka korespondowała z matką. Z tych nigdy wcześniej niepublikowanych listów wyłania się obraz świata sprzed niemal wieku. Dzięki niezwykłym fotografiom autorstwa samej Christie ożywają miejsca i ludzie, a pocztówki, wycinki prasowe i pamiątki zbierane podczas wojaży przenoszą czytelników w odległe zakątki.
Książka - zredagowana i opatrzona wstępem przez wnuka Agaty Christie Mathew Pricharda - odkrywa zupełnie nowe, śmiałe oblicze Christie, a liczne odwołania do biografii królowej kryminału pomagają zrozumieć tło powieści, z których zasłynęła. 


 Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka niejakiego Władimira Sołowiowa, w którym kiedyś się kochała. Dziś Władimir jest nieszczęśliwym człowiekiem, inwalidą. Sytuacja operacyjna zmusza Nastię do odnowienia z nim kontaktów. A co dziwniejsze: do prowadzenia z mężczyzną skomplikowanej psychologicznej gry. Sołowiow mieszka bowiem w małej wsi, dokąd wiedzie trop seryjnego zabójcy. Tymczasem w bezpośrednim otoczeniu Sołowiowa dochodzi do podwójnego morderstwa...  Kontynuacja powieści "W cudzym domu", to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli - czyżby bez śladu? Spiski, terroryści, wybuchające bomby i namiętności nie pozwalają bohaterom cieszyć się spokojem. Nie znajdują go nawet we własnym domu. I za co to wszystko? 


 Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają.
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout? (www.lubimyczytac.pl) Jeden z najbardziej lubianych polskich księży w rozmowie życia. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!) 
W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.(www.lubimyczytac.pl)

Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…
Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci.
Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry…
I zrobi wszystko, by się zemścić.

"Zemsta" to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ale także opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę.  (www.empik.com)


Ponadto kupiłyśmy:
1. Ackroyd P. -Golem z Limehouse
2. Alliłujewa S. - Córka Stalina
3. Beverley J. - Skandalistka
4. Carlyle L. - Pokusy nocy
5. Czubaszek M. - Blog niecodzienny
6. Deaver J. - Październikowa lista
7. Delpa F. - Hitler i kobiety
8. DeMille N. - Graal
9. Dick P.K. - Wariant drugi
10. Downer L. - Córka samuraja
11. Elsberg M. - Zero
12. Evanovich J. - Odlotowa czternastka
13. Ficner-Ogonowska A. - Czas pokaże
14. Fielding J. - Morderstwa nad Shadow Creek
15. Grissom K. - Dom służących
16. Grosman D. - Księga gramatyki intymnej
17. Hayder M. - Wilk
18. Ingelman-Sundberg C. - Seniorzy w natarciu
19. Jonasson J. - Analfabetka, która potrafiła liczyć
20. Kaczkowski J. - Grunt pod nogami
21. Lassota K. - Jak podsłuchałem system
22. Mankell H. - Grząskie piaski
23. Marinina A. - Iluzja grzechu
24. Masterton G. - Uznani za zmarłych
25. Mróz R. - Rewizja
26. Negri P. - Własnymi słowami
27. Palmer M. - Polityczne samobójstwo
28. Paprocki J. - Polowanie
29. Pietrzyk A. - Śmierć kolekcjonera
30. Poole S. - Trucizna
31. Putney M.J. - Dźentelmen bez zasad
32. Rollins J. - Szósta apokalipsa
33. Ross A. - Ciemna strona małżeństwa
34. Ross T. - Życie przerosło kabaret
35. Rudnicka O. - Były sobie świnki trzy
36. Sacher E. - Sekret w ich oczach
37. See L. - Sieć rozkwitającego kwiatu
38. Silva D. - Wielki skok
39. Sokolińska J. - Trzewiczki Matki Boskiej
40. Steel D. - Blue
41. Stjernstrom P. - Najlepsza książka na świecie
42. Świętek E. - Tam, gdzie rodzi się miłość
43. Wardęszkiewicz E. - Bez czci i wiary
44. Wiśniewski J.L. - Udręka braku pożądania
45. Zaborowska M. - Gwiazdozbiór
 

Brak komentarzy: