Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

wtorek, 21 maja 2013

Tydzień Bibliotek

"Tydzień Bibliotek' w naszej Filii upłynął pod hasłem pogadanek, warsztatów, konkursów oraz prezentacji multimedialnych. 
Pierwsze zajęcia tradycyjnie rozpoczęłyśmy od pogadanki nt: co to jest biblioteka, kim jest bibliotekarz oraz jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, którą przygotowałyśmy dla przedszkolaków z PM Nr 52.


"Co się dzieje, zanim powstanie książka i zanim trafi ona do naszych rąk? Jak napisać ciekawą książkę? Kto to jest introligator? Czym zajmuje się korektor oraz jak wygląda praca drukarza? " - na te i inne pytania starałyśmy się odpowiedzieć uczniom dwóch klas z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej.


 
Znajomością wierszy Juliana Tuwima wykazały się przedszkolaki 
z PM Nr 220. Najwięcej frajdy sprawiła im wspólna recytacja i przedstawienie wiersza "Lokomotywa". 
Z przysłowiami świetnie poradziły sobie maluchy z PM Nr 52, natomiast Seniorzy z DDP Nr 2 wzięli udział w warsztatach psychologicznych nt: jak nie paść ofiarą oszustwa oraz jak poprawić pamięć i koncentrację. Warsztaty sponsorowane przez Łódzki Wydział Zdrowia poprowadziły panie: Monika Kałużka 
oraz Magdalena Szymczak.  


Doskonałą znajomością wierszy J. Tuwima wykazali się uczniowie klas drugich SP Nr 1, dla których przygotowałyśmy konkurs wiedzowy pt.: "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima".

 Poziom konkursu był bardzo wyrównany i o jego wyniku zadecydowała dopiero dogrywka. 

W ramach profilaktyki uzależnień, na warsztaty psychologiczne przyszli do nas uczniowie III klasy Gimnazjum Nr 1. Warsztaty pt.: "Brak poczucia własnej wartości czynnikiem sięgania po używki" przeprowadziła psycholog, pani Monika Skupińska-Majchrzak. 


Tydzień Bibliotek zakończyła wycieczka podopiecznych z warsztatów terapii zajęciowej Spółdzielczych Zakładów Chemicznych "MORS".    


 

Brak komentarzy: