Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

czwartek, 26 czerwca 2014

Nowości czerwca

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Jest w stałym związku. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki. Jednak Linda zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa, gdy w rzeczywistości czuje jedynie apatię. Wszystko zmienia się, kiedy spotyka swojego byłego chłopaka. Jakub jest znanym politykiem, z którym Linda przeprowadza wywiad. Podczas spotkania budzi się w niej dawno zapomniane uczucie – pożądanie. Wbrew wszystkiemu Linda postanawia zdobyć dawną miłość. Chcąc osiągnąć swój cel, musi sięgnąć dna ludzkich uczuć, by na koniec odnaleźć szczęście. "Lepiej nie żyć wcale niż nie kochać".  www.empik.com

W tym maksymalnie trzymającym w napięciu wyścigu o wysoką stawkę, trzech najniezwyklejszych i najbardziej ujmujących bohaterów jakich stworzył Stephen King próbuje zatrzymać samotnego zabójcę przed wysadzeniem w powietrze tysięcy ludzi.
Mroźnym świtem, w przygnębiającym mieście na Środkowym Zachodzie setki zdesperowanych bezrobotnych ludzi stoi w kolejce w oczekiwaniu na targi pracy. Bez ostrzeżenia, samotny kierowca skradzionego Mercedesa przebija się przez tłum rozjeżdżając niewinnych, następnie cofa się i uderza ponownie. Osiem osób zostaje zabitych, piętnaście rannych. Zabójca ucieka.
Kilka miesięcy później w innej części miasta, emerytowanego gliniarza o nazwisku Bill Hodges nadal prześladuje nierozwiązana zbrodnia. Gdy otrzymuje on list od kogoś nazywającego siebie "premią", w którym nadawca grozi jeszcze bardziej diabolicznymi atakami, Hodges wybudza się ze swojego przygnębiającego, pustego życia na emeryturze, zdecydowany powstrzymać kolejną tragedię.  www.lubimyczytac.plKolejny bestseller Sławomira Kopra z cyklu o elitach PRL przenosi czytelników w świat filmu tej epoki. Beata Tyszkiewicz, Pola Raksa, Andrzej Wajda, Bogumił Kobiela, Daniel Olbrychski, Jerzy Skolimowski, czyli wielcy aktorzy i reżyserzy. Autor jak zwykle ze swadą kreśli sylwetki tych legendarnych postaci. Opisuje ich sukcesy, porażki i zwykłe codzienne życie.   www.empik.com


Nowa powieść jednej z najpopularniejszych niemieckich powieściopisarek!
Karin Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wyspę Guernsey, gdzie przed laty spędziła cudowne wakacje.
Na miejscu okazuje się niestety, że pokój który zarezerwowała, został oddany komu innemu i kobieta nie ma się gdzie podziać. Przez przypadek trafia do uroczego domu z ogrodem pełnym róż, który należy do 71-letniej Beatrice Shaye.
Karin ulega urokowi staruszki, jej pięknego ogrodu i eleganckiego, przytulnego domu. Między kobietami szybko nawiązuje się serdeczna przyjaźń mimo dzielącej je różnicy wieku. Ich rozmowy stają się coraz bardziej intymne i szczere. Beatrice powoli zaczyna opowiadać o przeszłości. Nie mówi jednak wszystkiego.
Jednak w chwili, gdy policja zacznie znajdować zwłoki kolejnych zamordowanych osób, Beatrice będzie musiała komuś zaufać. Jej wybór pada na Karin…   www.empik.com Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk?
Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie. Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w trakcie ostatecznej próby. Walki o życie ze wściekłą jak wulkan psychopatyczną Mariko.
Porywające, pełne intryg starcie klanów podkreślone szkarłatnym cięciem katany. Kadr wycięty z Kill Bill’a.
www.empik.com

W zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu Fiona wspięła się na sam szczyt. Zawodowy sukces odniosła jednak kosztem rodzinnego szczęścia: jej małżeństwo rozpadło się, a kolejni kandydaci na partnerów bali się związać z inteligentną, przebojową kobietą.
Z upływem lat Fiona zaczęła tracić nadzieję, że uda jej się poukładać sobie życie. Jednak czy naprawdę nie można mieć i kariery, i miłości? Czy każdy związek musi sprowadzać się do gry o władzę?

www.empik.com

 
"Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..."
Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miejscem wydarzeń szczególnych, a autor, jak Anioł Podpatrywacz, towarzyszy ludziom, którzy spędzają w tym hotelu jeden krótki letni weekend. Niezauważony wchodzi do ich pokoi, prześwietla ich biografie, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Opowiada o ich snach, porażkach, tęsknotach, marzeniach i cierpieniach. Hotel to często miejsce przemienienia. I o tym także jest ta książka. Dziennikarkę porzucił mężczyzna niepogodzony z jej sukcesem, dziadek niemieckiego pastora z sąsiedniego pokoju zabijał Polaków w pobliskim Stutthofie, nieutalentowany naukowiec z pokoju na trzecim piętrze najmuje autora do napisania habilitacji, rosyjski nowobogacki z apartamentu na drugim piętrze zakochuje się w ukraińskiej sprzątacze z hotelu. Atmosfera anonimowości hotelu pozwala bohaterom zrzucić swoje maski, a śledzący ich czytelnik na końcu dowie się prawdy, którą sam już dawno znał, że wszystkim chodzi o miłość.
www.empik.com

 Nowa książka najpopularniejszej polskiej pisarki to ciepła, mądra i pełna humoru lektura dla wszystkich tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna. Ukochana autorka milionów kobiet przedstawia historie, które układają się w opowieść o różnych porach roku w życiu kobiety: od wiosny do zimy, od dzieciństwa po dojrzałość.  
Tak prawdziwie o życiu może pisać tylko Katarzyna Grochola!
www.empik.comPonadto kupiłyśmy:
1.   Baccalario P. - Pierwotne źródło
2.   Belfort J. - Polowanie na Wilka z Wall Street
3.   Beverley J. - Zagubiony klejnot
4.   Buchheim L.-G. - Bliżej klęski
5.   Burrowes G. - Marzenie lady Jenny
6.   Chamberlain D. - Sekretne życie CeeCee Wilkes
7.   Christiane F. - Christiane F.-życie mimo wszystko
8.   Evanovich J. - Wystrzałowa dziewiątka
9.   Gregory P. - Córka Twórcy Królów
10. Gregory P. - Kochanice króla
11. Gutowska-Adamczyk M. - Mariola, moje krople!
12. Hugo-Bader J. - Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak 
13. Hurwitz G. - Będziesz następny
14. Jeromin-Gałuszka G. - Długie lato w Magnolii
15. Kava A. - Ostateczny cel
16. Koper s. - Życie towarzyskie elit PRL
17. Kossakowska M.L. - Zbieracz Burz
18. Kossakowska M.L. - Żarna niebios
19. Long J.A. - Wyznania hrabiny
20. Marklund L. - Szczęśliwa ulica
21. Matson M. - Lato drugiej szansy
22. Monforte R. - Burka miłości
23. Neuhaus N. - Kto sieje wiatr
24. Olejnik A. - Zabłądziłam
25. Pawlak R. - Dziura w sercu
26. Pawlak R. - Póki pies nas nie rozłączy
27. Pawlak R. - Związek do remontu
28. Pratchett T. - Para w ruch
29.  Preston D. - Biały ogień
30. Roach M. - Gastrofaza
31. Rudnicka O. - Fartowny pech
32. See L. - Miłość Peonii
33. Szczygieł M. - Niedziela, która zdarzyła się w środę
34. Święcicka K. - Lalki
35. Wells J. - Błękitnokrwista wampirzyca
36. Wells J. - Złotousta diablica
37. Witkiewicz M. - Szczęście pachnące wanilią
38. Wong A. - Gdy srebrzy się ziemia
39. Woodruff N. - Romans mojej żony
40. Zusak M. - Złodziejka książek

Brak komentarzy: