Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

piątek, 26 sierpnia 2016

Nowości sierpnia

Fascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.
W sparaliżowanej przez ebolę Afryce autor śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę i lasy namorzynowe, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.
Podobnie jak w swoich poprzednich publikacjach Biedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą – bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.
Jury Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla uznało „W piekle eboli” Tadeusza Biedzkiego za najlepszą książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej wydaną w 2015 r.



Nowy thriller psychologiczny jednej z najlepszych autorek gatunku z nową fascynującą i niepokojącą bohaterką.
Genialna prawniczka wyciąga morderców z więzienia, a potem opisuje ich zbrodnie w bestsellerach. Seryjny morderca z fanklubem wielbicielek. Oboje podejmują grę. Przewrotną i przerażającą…
Maggie Rose wygrywa najtrudniejsze apelacje i pisze bestsellery o zbrodniach morderców, których broniła. Więcej nikt nic o niej nie wie. Nie udziela wywiadów, nie pozuje do zdjęć. Mieszka samotnie, nie ma rodziny ani przyjaciół. Hamish Wolfe – młody, przystojny lekarz-celebryta. Ma setki wielbicielek. Codziennie dostaje od nich listy. Nawet w więzieniu, gdzie odsiaduje dożywocie za zamordowanie trzech kobiet. Fanki wierzą, że jest niewinny. Niezbite dowody temu przeczą. Hamish od miesięcy zasypuje Maggie prośbami, żeby go broniła. Zawsze odmawiała. Teraz się zgadza. Dlaczego? Jest jeden powód: Stokrotka...
Maggie Rose to kolejna niepokojąca, niejednoznaczna, zagadkowa bohaterka Sharon Bolton – mistrzyni w tworzeniu postaci kobiecych. Jej bohaterki wpisują się w najpopularniejszy ostatnio nurt thrillerów psychologicznych rozpoczęty "Dziewczyną z pociągu". Tak jak najsłynniejsza bohaterka Sharon Bolton – Lacey Flint, młoda policjantka z tajemniczą przeszłością z serii rozpoczętej powieścią "Ulubione rzeczy 
 Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla. Na opustoszały tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia Starszej Polski Przemysła II. Święte księżne, grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku? Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...
Książę Mieszko nie pozostawiał swym dzieciom złudzeń, każde z nich miało być wykonawcą jego woli, ku chwale i tryumfowi księstwa. Córce Dobrawy, Świętosławie, wskazał Północ i przez małżeństwo z królem Szwecji, Erikiem uczynił ją gwarantką ważnego sojuszu. Wykonała powierzone przez ojca zadanie, ale po śmierci Mieszka sama chciała budować swój los. I zaczęły się wojny.

"Harda" to opowieść o młodszej siostrze Bolesława Chrobrego, o Świętosławie królowej Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Żonie dwóch skandynawskich królów, której los splótł się z życiem i śmiercią trzeciego. Pasja, ambicja i walka o siebie w Historii. 


Pierwszy w dorobku znanego dziennikarza i reportera zbiór krótkich, publicystycznych migawek, w których przegląda się Polska na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Jak mówi autor: pisałem te teksty dla pełnokrwistych facetów i kobiet. Nie bawię się w kotka i myszkę z wpływowymi salonami, za nic mam fochy mniemanych wielkości. Bo w ogóle – poza prawdą – niewiele mnie już obchodzi.
Nigdy z nikim się nie układałem i nie przedkładam dobrego wychowania ponad szczerość.
Pamiętajcie jednak, że czytacie na własną odpowiedzialność. Jeśli po lekturze zdejmie was gniew nieoczekiwany, melancholia, kolki trzewiowe albo śmiech do rozpuku, to będzie już tylko Wasza wina. Trza było nie zaczynać.
"Lokal dla awanturnych" nigdy nie będzie grzeczny. Nie zapraszam więc do niego pensjonarek i mężczyzn o mentalności wodnych liliji.
Najczęściej snują się po nim politycy, filozofowie (stare marudy) i niewiasty z temperamentem, nie brakuje także egzotycznych typów, po krakowsku zwanych „cudokami”.



Początek nowej serii "Zaułki Covent Garden" autorki bestsellerowych romansów historycznych.
Marlowe jest złodziejką. Należy do gangu z londyńskiego Covent Garden. To brutalne życie dla twardych ludzi i Marlow jest twarda. Tylko czasem, w chwilach samotności, wraca myślą do zamglonych wspomnień z dzieciństwa i imienia, którym ją nazywano – Elizabeth...
Maxwell, hrabia Dane, jest zaintrygowany dziewczyną, którą jego brat, detektyw, przyprowadził do jego domu. To Marlowe – zaginiona przed laty lady Elizabeth. Nim zjawią się jej rodzice, hrabia musi nauczyć równie piękną, co nieokrzesaną dziewczynę manier godnych salonów. Lecz uczennica zmieni się nieoczekiwanie w nauczycielkę: wciągnie go w swój niebezpieczny świat, gdzie miłość niesie największe ryzyko…
Powieść nominowana do RITA Award.



Autorka bestsellerowej serii “Rizzoli & Isles” tym razem napisała thriller osnuty wokół
utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej.
Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego. 
 Ponadto kupiłyśmy: 

Brak komentarzy: