Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

wtorek, 27 września 2016

Nowości września

Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę  i  pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa  Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę....  Cotton Malone, niegdyś agent elitarnej jednostki wywiadowczej w ramach Departamentu Sprawiedliwości USA, zwanej Magellan Billet, przechodzi na emeryturę i staje się właścicielem starej księgarni w Kopenhadze. Lecz gdy była szefowa, Stephanie Nelle, prosi go o wytropienie pewnego niebezpiecznego północnokoreańskiego złoczyńcy, który prawdopodobnie zdobył tajne dokumenty Departamentu Skarbu – mogłyby one narazić na niebezpieczeństwo samo istnienie Stanów Zjednoczonych – Malone wdaje się w niesamowity, dwudziestocztero-godzinny pościg: od kanałów Wenecji po odludne góry Chorwacji. Tak jak w "Sprawiedliwości owiec", owce szukały mordercy swojego pasterza, tak tu dwie dziewczynki szukają zaginionej kobiety z ich ulicy. I tak jak owce odkrywają prawdę o ludziach, i mówią o nich prosto, śmiesznie i mądrze, więcej niż sami wiemy o sobie… Najpierw jednak idą do proboszcza.
Lata 30. XIX wieku. Kluczem do panowania nad Azją jest Afganistan, o który Wielka Brytania rywalizuje z Rosją. W Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi. W śniegach Syberii, na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra. Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek.

Fascynująca opowieść o Polsce. O ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.
 
 
       
            Nowa powieść autorki bestsellerów, nazywanej "królową suspensu", o zaginionych miliardach, niesławnym finansiście i ludziach, którzy za wszelką cenę chcą poznać prawdę...

Lane Harmon, asystentka słynnej projektantki wnętrz i mama pięcioletniej Katie, często bywa w domach bogaczy rezydujących w Nowym Jorku czy uznawanych za prestiżowe rejonach sąsiednich stanów. Lubi swoją pracę, czerpie satysfakcję z odgadywania i spełniania oczekiwań swoich często bardzo wymagających klientów. Przyjęcie przez jej szefową Glady Harper zlecenia na urządzenie skromnego szeregowego domu w New Jersey w pierwszej chwili wydaje się zaskakujące, jednak wkrótce okazuje się, że chodzi o nowe miejsce zamieszkania żony Parkera Bennetta. Parker Bennett zniknął przed dwoma laty... wraz z pięcioma miliardami dolarów z zarządzanego przez siebie funduszu inwestycyjnego. Na Karaibach znaleziono pustą, rozbitą łódź, którą samotnie wypłynął na morze. Popełnił samobójstwo, czy upozorował swoją śmierć? Mimo upływu czasu jego nazwisko wciąż pojawia się w gazetach, ponieważ zarówno władze federalne jak i oszukani klienci chcą znaleźć ukradzione pieniądze oraz samego Parkera Bennetta, jeśli nadal żyje. Lane jest pod wrażeniem godnej postawy pani Bennett i jej szczerej wiary w niewinność męża. Ulega też urokowi ich syna Erica, który próbuje walczyć z niesławą, jaka z powodu zniknięcia ojca okryła ich nazwisko. Lane nie chce przyjąć do wiadomości, że zbliżając się do rodziny Bennettów wystawia nie tylko siebie, ale i córkę na wielkie niebezpieczeństwo..
 

Romantyzm, sensacja i odrobina seksu – na tle polskich realiów lat dziewięćdziesiątych. Trzy młode kobiety, szukając w życiu szczęścia, dokonują ważnych wyborów. Olga musi zwalczyć w sobie bolesne wspomnienia i uważniej przyjrzeć się teraźniejszości, Klaudia próbuje zapanować nad swoim temperamentem, który nieustannie rzuca ją w ramiona nieodpowiednich mężczyzn, Lidkę męczy zazdrość o męża. Losy bohaterek bawią, wciągają i wzruszają.
Wszystko w życiu Rachel układało się idealnie, nim wydarzył się tamten straszny wypadek. Jedna chwila przekreśliła obietnicę szczęśliwej przyszłości. Tego dnia jej świat rozpadł się na kawałki. Straciła najlepszego przyjaciela, ukochanego, poczucie sensu i …Stop! Zacznijmy jeszcze raz, jakby to co złe nigdy się nie wydarzyło…

Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe rzeczy z jej niedalekiej przeszłości nie miały miejsca. Wszystko, co utraciła w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, jest wciąż w zasięgu ręki: szczęśliwy związek, wymarzona posada, grupka przyjaciół. Czyżby los ofiarował jej drugą szansę? Czy znalazła się w jakimś innym, przedziwnym, ale szczęśliwym wymiarze? Kto lub co stoi za tą niewytłumaczalną przemianą jej życia?

Poruszająca, magiczna opowieść. Nadzwyczajny debiut Dani Atkins, który zachwycił i wzruszył czytelniczki na całym świecie.

Ponadto kupiłyśmy:
1.Cherezińska E.- Gra w kości 
2.Ciszewski J.- Ojciec 44
3. Fabicka J.- # me
4. Gargaś G.- Wybacz mi
5. Garkowska M.-Układanka z uczuć
6. Hen M.- Solfatara
7. Homes A.M- Niech będzie nam wybaczone
8. Ingelman- Sundberg C.- Pożyczanie jest srebrem
9. Kepler L.- Stalker
10. Koontz D.- Miasto
11. Książek M.- Droga 816
12. Kundera M.- Nieznośna lekkość bytu
13. Laurens S.- Dobrana para 
14. Lingas-Łoniewska A.- Piętno Midasa
15. Marfin G.R.R.- Rycerz siedmiu królestw
16. McLain P.-  Paryska żona
17. McLain P.- Okrążyć słońce
18. Marinina A.- Obraz pośmiertny
19. Menedez Ł.- W sercu oceanu
20. Michales F.- Deadline
21. Mirek K.- Wszystkie kolory nieba
22. Miszczuk K.B.- Pustułka
23. Mróz R.- Imunitet 
24. Musso G.- Ta chwila
25. Noquera A.- Malarka gwiazd
26. Orbitowski Ł.- Inna dusza
27. Pasztelańska J. i in.- Policjanci za cenę ....
28. Paull L.- Rój 
29. Pettesen S.- Dziecko Odyna
30. Pettersen S.- Zgnilizna
31. Pilch J.- Zuza albo czas oddalenia 
32. Rosenfeldt H.- Ciemne sekrety
33. Rosenfeldt H.- Niemowa
34. Rosenfeldt H.- Oblany test 
35. Rosenfeldt H.- Uczeń 
36. Salisachs M.- Wygnana królowa
37. Sasson J.- Sekrety księżniczki     
38. Schami R.- Ciemna strona miłości
39. Scholes K.- Lwica
40. Shurki L.- Jestem żona szejka
41. Skubisz M.- Dżus & Dżin
42. Socha N.- Harmonia
43.  Socha N.- Maminsynek
44. Spitz U.- Doktorzy z piekła rodem
45. Staniszewska M.W.- Nigdy cię nie zapomniałam
46. Staniszewska M.W- Nidy nie pozwolę ci odejść
47. Steel D.- Syn marnotrawny
48. Steel D.- Magia 
49. Stuhr. M.- Stuhrmówka czyli gen.
50.  Sumliński W.- Pogorzelisko 
51. Terakowska D.- Samotność Bogów
52. Tuzimek D.- Lewandowski: wygrane marzenia  
53. Twardoch Sz.- Drach
54. Twardoch Sz.- Morfina
55.  Wroński M.- Skrzydlata trumna
56. Young D.- Stasi i dziecko 
57. Zaborowska M.- Rajskie ptaki 
58. Załuski S.- Układanka

                               

Brak komentarzy: