Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

poniedziałek, 7 listopada 2016

Nowości pażdziernika

Sam Capra jest agentem operacyjnym CIA, stacjonuje w Londynie i zajmuje się rozpracowywaniem międzynarodowych organizacji przestępczych. Wraz z żoną Lucy pracują w londyńskim biurze CIA, a mieszkają w luksusowym apartamencie. Lucy jest w siódmym miesiącu ciąży, bardzo się kochają.
Pewnego słonecznego poranka Lucy dzwoni do Sama do pracy i wywołuje go z budynku. W chwilę po jego wyjściu następuje eksplozja, w której giną wszyscy pracownicy biura. Lucy znika, a Sam budzi się w celi tajnego więzienia Agencji, „najprawdopodobniej w Polsce”. Jako jedyny ocalały z zamachu bombowego uznany zostaje przez CIA za mordercę i zdrajcę.
 „Intrygująca, płynąca prosto z serca powieść, która pozwala docenić wartość życia” – Glamour

Poruszająca, ciepła i zabawna powieść o tym, co się dzieje, gdy przestajesz zwracać uwagę na własne życie. Lucy Silchester mieszka ze swoim kotem w wynajętej kawalerce, wykonuje niesatysfakcjonującą pracę, coraz bardziej oddala się od swoich bliskich i nieustannie kłamie, wstydząc się nagłych i niekorzystnych zmian w swoim życiu. Życie Lucy nie jest tym, czym się wydaje. Podobnie jak niektóre z dokonanych przez nią wyborów i opowiedzianych historii. Od chwili, kiedy poznaje mężczyznę, który przedstawia się jako jej Życie, uparcie powtarzanym półprawdom grozi kompromitacja – chyba że Lucy nauczy się mówić całą prawdę o tym, co dla niej naprawdę istotne.
       Szósty tom bestsellerowych „Kronik Cliftonów”.

Barringtonowie i Cliftonowie mierzą się z poważnymi problemami, ze starymi i nowymi wrogami, a okoliczności zewnętrzne niczego im nie ułatwiają.

Giles Barrington za cenę pożegnania się z karierą polityczną ratuje przed katastrofą swoją siostrę Emmę  i wiąże się z ukochaną Karin.  Sebastian Clifton przeżywa  płomienny romans z pewną Hinduską. Stojąca w obliczu  bankructwa lady Virginia Fenwick  wciela w życie szalony pomysł wyciągnięcia dużych pieniędzy od amerykańskiego multimilionera. Adrian Sloane i Desmond Mellor nadal knują  przeciwko Sebastianowi, który jest teraz dyrektorem banku.  Harry Clifton kontynuuje kampanię na rzecz uwolnienia z łagru rosyjskiego pisarza Anatolija Babakowa, autora Wujaszka Soso.

W tym tomie akcja się zagęszcza, następują dramatyczne zwroty akcji, autor nie stroni od zdecydowanych rozwiązań -  chwilami ma się wrażenie, jakby się oglądało film.

"W godzinie próby" szybko znalazło się  na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku zakłóca makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie okaleczył. Rozpoczyna się śledztwo, które miejscowa policja musi jednak szybko przesunąć na dalszy plan. W mieście zaczynają bowiem wybuchać strajki, które historia nazwie później „buntem łódzkim”. Jedyną nadzieję na dotarcie do prawdy bliscy ofiar widzą w prywatnym detektywie Stanisławie Bergu. Młody Polak wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku rozwiązaniu zagadki.

Trzecia z serii czterech książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.
Hipnotyzująca Łódź, tajemnicze miasto, które nikomu, kto choć raz się w nim znalazł, nie da już o sobie zapomnieć. I Sasza Załuska, która będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi.
"Lampiony" – kolejna po "Pochłaniaczu" i "Okularniku" część bestsellerowej serii "Cztery żywioły" Saszy Załuskiej.


                                         
 Policja w Los Angeles odkrywa na stopniach kościoła ociekające krwią pozbawione głowy ciało księdza. Sprawca starannie je ułożył: nogi duchownego leżą wyprostowane, ramiona złożone na piersi jak do modlitwy, a w miejscu, gdzie powinna być głowa, spoczywa łeb psa… Na klatce piersiowej widnieje napisana krwią cyfra 3.

Detektyw Robert Hunter myśli początkowo, że to zabójstwo rytualne, jednak gdy okrutnie okaleczonych ciał przybywa, ze zgrozą odkrywa, że wszystkie ofiary umarły w sposób, który je najbardziej przerażał. Tylko skąd morderca mógł znać ich najgorsze koszmary? Porywająca opowieść o miłości, sztuce, zdradzie i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Autobiografia wybitnej reżyserki, twórczyni m.in. legendarnej „Bożej podszewki” jeszcze bardziej fascynująca, niż serial. Dziewczynka z pałacu, ocalała z wojny, traci wraz z rodziną wszystko - nie może się nawet zbliżyć do Kamienia, jej rodzinnej posiadłości. Zaczyna życie od nowa w świecie zdeklasowanej arystokracji i artystycznej bohemy PRL-u.

Książka przynosi m.in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP. Izabella Cywińska sama jest uczestniczką kluczowych wydarzeń XX wiecznej historii – od robotniczej rewolty w Poznaniu w 1956 roku po powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego (była w nim ministrem kultury). Zdaje z nich fascynującą, reporterską relację.


 Podczas koncertu w klubie muzycznym Solitude Creek w Monterey dochodzi do tragedii. Widzowie – zaalarmowani o wybuchu pożaru – wpadają w panikę i próbując uciec, tratują się nawzajem. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych.
Kathryn Dance, agentka biura śledczego Kalifornii, przeprowadza kontrolę dokumentów ubezpieczeniowych w Solitude Creek i dowiaduje się, że nie było tam żadnego pożaru – ktoś chciał wzbudzić w ludziach strach, nad którym nie sposób zapanować. Komuś zależało, by oszalały z przerażenia tłum, w którym każdy walczy o życie, sam dla siebie stanowił zagrożenie.
Okazuje się, że sprawca na tym nie poprzestał i nikt na półwyspie Monterey nie może się czuć bezpiecznie – wchodząc do kina, restauracji czy nawet windy.
Kathryn Dance postanawia odnaleźć i powstrzymać przebiegłego przestępcę, który nie zostawia śladów. W prowadzonym przez funkcjonariuszy służb stanowych wielowątkowym śledztwie musi ona polegać przede wszystkim na swoich umiejętnościach wykrywania kłamstw oraz intuicji. Ponadto kupiłyśmy:
1. De Mille N.- Pantera 
2. Dorn W.- Koszmarna cisza 
3. Erickson C.- Tajemny dziennik Marii 
4. Evanovich  J. - Obłędna szesnastka 
5. Ferey C.- Zulu
6. Gardner L.- Zaginiona
7. Gargaś G.- Wybacz mi
8. Gilbert E.- Ludzie z wysp
9. Gomez- Jurado J.- Legenda o złodzieju
10. Graham W.- Jerry Poldark 
11. Grebe C. i in.- Bardziej gorzka niż śmierć  
12. Grzegorzewska G.- Topielica 
13. Haran M.- Najlepsze chwile w życiu
14. Huelle P.- Ulica Świętego Ducha
15. Jeffries S.- Czego pragnie mężczyzna  
16. Kawka M- Rzeka zimna 
17. King. Ch.- O północy w Peru Palace  
18. Kostyszyn M.- Ch... owa Pani domu
19. Krajewski M.- Mock 
20. Krawczyk A.- Przyjaciele i rywale 
21. Le Carre J.- Zdrajca w naszym typie
22. Ledwosińska Z.- W stronę marzeń 
23. Mankell H.- Szwedzkie kalosze  
24. Masterton G.- Niemy strach 
25. McKenzie S.- Zamknij oczy
26. Mendoza E.- Tajemnica zaginionej...
27. Meyer D.- Siedem dni
28. Miskani D.A.- Chłopiec, który zaginął 
29. Preston D. i in.- Karmazynowy brzeg 
30. Rice A.- Dar wilka
31. Rice A.- Wilcze przesilenie
32. Roche Ch.- Dziewczyna do wszystkiego
33. Rosenfeldt H.- Grób w górach 
34. Shalev Z.- Ból
35. Slaughter K.- Miasto glin 
36. Sparks N.- Spójrz na mnie
37. Stefański K.- Wielkie rody fabrykanckie 
38. Strout E.- Bracia Burgess  
39. Tatkowska U.- Szukając tego 
40. Wajrak A.- Wilki
41. Waszut S.- Bar na starym osiedlu  
42. Warda M.- Ta, którą znam
43. Webber T.- Tam gdzie ty 
44. Witkiewicz M.- Pensjonat marzeń 

Brak komentarzy: