Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Koszty pokrywane są ze środków własnych biblioteki.

czwartek, 28 września 2017

Nowości września zakupione z budżetu Rady Osiedla Śródmieście-Wschód

Dobra córka - Burt AlexandraA gdyby się okazało, że jesteś największą ze zbrodni popełnionych przez twoją matkę?
Autorka bestselleru Gdzie jest Mia? przedstawia opowieść o córce szukającej prawdy o swej przeszłości i matce, która zrobi wszystko, aby ta przeszłość pozostała w ukryciu.
Dahlia Waller pamięta z dzieciństwa przede wszystkim wyładowane po dach samochody, obskurne motele i niekończące się przeprowadzki z miejsca na miejsce w towarzystwie ekscentrycznej matki. Teraz, jako dorosła kobieta, desperacko pragnie zerwać z takim życiem. Powstrzymuje ją tylko jedno – chce poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania.
Aby zrozumieć swą przeszłość, Dahlia musi wrócić. Wrócić do matki, do prowincjonalnego miasteczka Aurora w Teksasie. Do przeszłości kobiety balansującej na krawędzi szaleństwa. Po odkryciu na jednej z okolicznych farm trzech przypominających groby wzgórków dowie się jednak, że w pełnym sekretów świecie jej matki nie na wszystkie pytania dostaje się odpowiedzi… www.empik.com12-letnia dziewczynka. Bunkier Hitlera. Ostatnie dni III Rzeszy. Tajny dziennik Helgi Goebbels Agonia III Rzeszy oczami 12-letniej dziewczynki.
22 kwietnia 1945 roku, ciasny, duszny, berliński bunkier – ostatnia wojenna siedziba Adolfa Hitlera. Pod ziemię, na zawsze, schodzą także Joseph i Magda Goebbels wraz z sześciorgiem dzieci. Najmłodsza Heidrunma cztery lata, najstarsza – Hegla, dwanaście. Wokół radosnych dzieci do samego końca toczy się przerażająca gra pozorów. Ale Helga Goebbels widzi i rozumie o wiele więcej, niż dorośli są w stanie przypuszczać.
Swoje przejmujące obserwacje i wspomnienia zapisuje w sekretnym dzienniku.
Świetnie udokumentowana opowieść o upadku Niemiec z perspektywy dziewczynki stała się prawdziwą wydawniczą sensacją. Bezsensowna śmierć szóstki niewinnych dzieci, zamordowanych przez matkę, pozostanie na zawsze symbolem obłędu nazistowskiej ideologii. www.empik.com

Mock. Ludzkie zoo - Krajewski Marek Ostatni krąg zła
Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.
Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla. www.empik.com


Życie Angélique przypomina piękny sen. Córka księcia Westerfield dorasta w olśniewającym pałacu Belgrave, otoczona bogactwem, służbą i powszechną sympatią. Jednak kiedy jej ukochany ojciec umiera, a przyrodni brat przejmuje cały majątek, Angélique zostaje wygnana z własnego domu. Rozpoczyna tułaczkę po świecie, którego prawie nie zna. Trafia do Paryża, lecz miasto okazuje się okrutne i niebezpieczne. Aby ratować siebie i inne nieszczęśliwe kobiety, zaczyna realizować szokujący plan.
Czy po wejściu do mrocznego półświatka Angélique zdoła ocalić niewinność i szlachetność? Czy uda się jej odzyskać miejsce w dawnym świecie, które jej odebrano?
"Księżna" to wyjątkowa w twórczości Danielle Steel historia silnej kobiety, która aby odzyskać utracone szczęście, musi przekroczyć wiele granic i złamać wiele zasad. www.empik.com

Ósmy cud świata - Witkiewicz Magdalena Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy?

Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób. Jednak szczęście, będące pozornie w zasięgu jej ręki, rozsypuje się nagle niczym domek z kart.

"Ósmy cud świata" to opowieść o tym, że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie, by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie. A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej, maleńkiej kopercie, zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji. www.empik.com

 1. Ahern C.- Skaza
 2. Białowąs A.- Zostań ze mną, Karolino
 3. Bruczkowski M.- Bezsenność w Tokio
 4. Clark M.H.- Wraz z upływem czasu
 5. Costantini R.- Zło nie zapomina
 6. Czyńska M.- Kobro. Skok w przestrzeń
 7. Falcones I.- Dziedzice ziemi
 8. Follett K.- Słup ognia
 9. Gabaldon D.- Spisane własną krwią
 10. Giedrojć M.- Księżyc na Rzymem
 11. Gutowska -Adamczyk. M.- Cukiernia pod Amorem: Ciastko z wróżbą
 12. Guzowska M.- Reguła Nr 1
 13. Horst J.L.- Felicia zaginęła
 14. Kent M.- Idealne życie
 15. King S.- Sztorm stulecia
 16. Krajewski .- Mock: Ludzkie zoo
 17. Krawczak A.: In vitro
 18. Lagercrantz D.- Mężczyzna, który gonił swój cień
 19. Long A.J.- Miłość niezwyciężona
 20. Lonsdale K.- Nigdy nie zapomnę
 21. Masterton G.- Głód
 22. Michalak K.- Sklepik z niespodzianką 1
 23. Michalak K.- Sklepik z niespodzianką 2
 24. Michalak K.- Sklepik z niespodzianką 3
 25. Miłoszewski W.- Inwazja
 26. Palmer M.- Odporny
 27. Pearl M.- Złodzieje książek
 28. Quammen D.- Ebola
 29. Raduchowska M.- Szamanka od umarlaków
 30. Rankin I.- Nawet zdziczałe psy
 31. Rimmer K.- Kiedy ciebie straciłam
 32. Steel D.- Księżna
 33. Witkiewicz M.- Ósmy cud świata

Brak komentarzy: